MOJA PRACA – MOJA PRZYSZŁOŚĆ        

W dniach 20 maja – 11 czerwca 2012r. w Zespole Szkół Nr 3, im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu Zdroju odbył się I Międzyszkolny Konkurs „MOJA PRACA – MOJA PRZYSZŁOŚĆ”. Koordynatorem była Doradca Zawodowy – mgr Magdalena K. Klos. Patronat nad konkursem objęła lokalna sieć praktyków poradnictwa zawodowego Jastrzębskie Drogowskazy Kariery, której liderem jest Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu Zdroju. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z 7 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Jastrzębia. Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: 1. Konkurs na dowolną formę literacką – „Najbardziej zapracowany człowiek na świecie” I miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Jastrzębiu Zdroju – Małgorzata Jędrzejak pod opieką mgr Anny Chrabańskiej. 2. Konkurs plastyczny – „Moja praca – moja przyszłość” I miejsce zajął uczeń Gimnazjum Nr 4 w ZS Nr 3 w Jastrzębiu Zdroju – Marcin Kudosz pod opieką mgr Moniki Czulak Wyróżnienia otrzymali: Marcin Keplin i Dawid Karolewicz – Zespół Szkół Zawodowych w Jastrzębiu Zdroju pod opieką mgr Sylwii Zawadzkiej Adrianna Jędrzejak - Zespołu Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Jastrzębiu Zdroju – Małgorzata Jędrzejak pod opieką mgr Anny Chrabańskiej. 3. Konkurs fotograficzny – „Praca w obiektywie” I miejsce zajęła uczennica Gimnazjum Nr 8, im. Ks. F. Blachnickiego w Jastrzębiu Zdroju – Aleksandra Stachura pod opieką mgr Moniki Marzec Wyróżnienie otrzymała uczennica Zespołu Szkół Nr 6, im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju – Małgorzata Grzonka pod opieką mgr Hanny Rychel. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
 OBÓZ KONDYCYJNY KLASY POLICYJNEJ        
            
OBÓZ KONDYCYJNY KLASY POLICYJNEJ Zespołu Szkół Nr 3 w Bazie Obozowej Hufca Ziemi Zawierciańskiej Po raz kolejny nasza klasa spędziła tydzień (28.05 – 01.06) na obozie kondycyjnym w Kostkowicach k. Zawiercia. Od pierwszego dnia pobytu zaczęłyśmy realizować napięty harmonogram. Zatem, na początek dwugodzinna musztra, potem zajęcia dotyczące technik interwencyjnych, następnie wykład z cyklu "Kurs pracownika ochrony imprez masowych" prowadzony przez Pana majora Hasiaka (organizatora obozu), a na koniec dnia – jak zwykle - apel wieczorny. 29 maja rozpoczął się dla nas o 6:15 tzw. "rozruchem" (uczestnicy wiedzą, co to znaczy…).Kolejny punkt programu to wspinaczka skałkowa, która w tym roku nie należała do najłatwiejszych. Następnie wykłady wspomnianego już Pana majora, a wieczorem bieg grupowy na 3km. Nasza kondycja została poddana próbie, którą przetrwałyśmy. Ale to nie był koniec dnia, bo przed nami jeszcze długa noc pełnienia warty (do 6 rano). 30 maja upłynął nam pod znakiem technik samoobrony. Nasze rekwizyty to : rękawice bokserskie, tarcze oraz pewne elementy stroju służącego sztukom walki. Kolejne atrakcje to : prelekcja poświęcona OP1 (wtajemniczeni wiedzą, co to takiego), pobyt na strzelnicy oraz próbne rzuty granatami. Wieczorem – 3-kilometrowy bieg i apel. 31 maja znów rozpoczął się o 6 rano... biegiem na 3 km ! Następnie miałyśmy wielką przyjemność i frajdę uczestniczyć w zajęciach topograficznych - to coś w rodzaju "podchodów". Bieganie po lesie i poszukiwanie 4 konkretnych punktów zaznaczonych na małej niewyraźnej mapie sprawiło nam prawdziwą radość, tym bardziej, że wróciłyśmy całe i zdrowe. Ten dzień jednak jeszcze się nie skończył-było ponadto : zakładanie masek przeciwgazowych na czas, ubieranie OP1 – również na czas, strzelanie do celu, rzuty granatem, test sprawnościowy oraz nocny alarm bojowy! To był prawdziwy bój o przetrwanie. Jesteśmy dumne z siebie, śmiało możemy powiedzieć, że nasza kondycja jest świetna, ale najbardziej cieszy nas to, że możemy wspólnie współdziałać i tworzyć zgraną, silną ekipę z innymi klasami ( czyli plutonami ) spoza Jastrzębia-Zdroju. Uczestniczki obozu (1A)
 
 ZS 3 w Finlandii        

Kolejne spotkanie w ramach projektu unijnego Comenius ,,Inside Landscape – outside Landscape,, odbyło się w Finlandii , w niewielkiej miejscowości Paimio. Przed każdą wizytą mamy pewne oczekiwania, obawy czy nawet uprzedzenia. Poznając kraj, jego historię oraz język mamy okazję poznać ludzi tam mieszkających. Ułatwia nam to mieszkanie u goszczących nas rodzin. Możemy poznać ich życie od podszewki rozmawiając, jedząc wspólne posiłki, spędzając wspólnie czas. Motywem przewodnim wizyty w Słowenii było zdrowie i zdrowy tryb życia. W Finlandii natomiast była to praca w zespole, w grupie. Każdy uczestniczący w spotkaniu kraj miał za zadanie przywieźć ze sobą wymyślona grę, w którą grali później wszyscy uczniowie. My przygotowaliśmy zmodyfikowaną wersję berka łączonego, który okazał się propozycja trafioną w dziesiątkę. Oprócz wspólnych gier uczniowie w grupach mieszanych, w kuchni szkolnej, przygotowywali i piekli ciasta, które później degustowali. Przedstawiciele wszystkich państw przywieźli ze sobą szablony z napisami lub grafiką kojarzacą im się z realizowanym programem. Szkoła ,,Vistan Koulu,, przygotowała w holu głównym szkoły ścianę, którą wszyscy ozdabiali samodzielnie wykonanymi szablonami. Nasz program to nie tylko gry zespołowe. Aby móc się przekonać jak wygląda dzień ucznia w Finladii, razem z naszymi partnerami uczestniczyliśmy w zajęciach szkolnych. Język fiński jest dla nas zupełnie niezrozumiały, dlatego najchętniej wybieranymi zajęciami były lekcje jezyków obcych (angielski, niemiecki), chociaż zdecydowaliśmy się również na lekcje języka szwedzkiego (drugiego języka urzedowego Finlandii). Finlandia to piękny kraj, zamieszkiwany przez miłych i otwartych ludzi. Obalony został więc kolejny stereotyp - zimnej i niedostepnej północy. Koordynator projektu Lucyna Duda

15 maja 2012 Zespół Szkół Nr 3 przystąpił do lokalnej współpracy praktyków poradnictwa zawodowego - Jastrzębskie Drogowskazy Kariery, którego liderem jest Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu Zdroju. Pod patronatem JDK w dniach 20.05.2012 - 11.06.2012 odbędzie się konkurs z zakresu doradztwa zawodowego, organizowany przez naszą szkołę "MOJA PRACA - MOJA PRZYSZŁOŚĆ" O zwycięstwo można rywalizować w następujących konkurencjach: konkurs fotograficzny: "Praca w obiektywie" konkurs plastyczny: "Moja praca - moja przyszłość" konkurs literacki: "Najbardziej zapracowany człowiek na świecie" Wszelkich informacji udziela pedagog szkolny - doradca zawodowy: Magdalena Kuszlewicz - Klos. Regulamin konkursu znajduję się: O szkole – Dokumenty szkolne- regulamin konkursu

 
22 maja z ZS nr 3 odbył się III Miejski Konkurs Geograficzny. Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów z jastrzębskich gimnazjów. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce Wiktoria Janecka z Gimnazjum nr 6 II miejsce Piotr Wawrzyczek z Gimnazjum nr 3 III miejsce Jagoda Kubica z Gimnazjum nr 3 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Dzień Pamięci Narodowej        
            

27 kwietnia odbyła się w naszej szkole co roczna uroczystość z okazji Dnia Pamięci Narodowej. Akademia miała przybliżyć życie oraz męczeństwo „wygnańców na Syberię”. W spektaklu brali udział zarówno uczniowie gimnazjum jak i liceum. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem nauczycieli - pani Beaty Majewskiej i pani Kseni Szymaniec. Akademię ubarwił zespół Ab Ovo pod kierownictwem pani Moniki Czulak .W spektaklu gościnnie wystąpił Piotr Wdowczyk uczeń klasy 4 Szkoły Podstawowej nr 9. Na uroczystość przybył przewodniczący Związków Sybiraków w Jastrzębiu Zdroju - pan Ryszard Czernecki, który podzielił się wspomnieniami z młodzieżą uczestnika zsyłek Polaków na Syberię i do Kazachstanu. Ceremonia zakończyła się krótkim przemówieniem pani dyrektor Wioletty Brzykcy oraz aplauzem publiczności.

 
Kibicujemy z piosenką        
          
„Kibicujemy z piosenką”- pod takim hasłem w dniu 12.03 w Raciborzu w Młodzieżowym Ośrodku Kultury odbył się konkurs piosenki, który miał uwrażliwić ludzi młodych na zasady kibicowania fair play i dostarczyć wiele radości płynącej ze zdrowej rywalizacji. Został on przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych-szkoły podstawowe i gimnazja. Nasza szkoła reprezentowana była przez zespół prowadzony przez p.Monikę Czulak-AB OVO, który swoim entuzjastycznym śpiewem i tekstem zagrzewającym do walki „wyśpiewał” sobie III miejsce. Gratulujemy!!!
 
 VI Międzyszkolny Konkurs o Laur Wyspiańskiego        

Jednym ze znaczących elementów tradycji Zespołu Szkół nr 3 stał się Międzyszkolny Konkurs o Laur Wyspiańskiego. Wykorzystując wszechstronną twórczość czwartego wieszcza pokazujemy jej uniwersalny charakter. Skrzydlate słowa z dramatów, wiersze, prace plastyczne są niewyczerpanym źródłem inspiracji także dla młodych ludzi- uczniów jastrzębskich szkół. W tym roku po raz szósty zostały wręczone Laury Wyspiańskiego. Uczestniczy konkursu napisali: sceny dramatyczne i eseje, których myślą przewodnią był cytat: „Trza być w butach na weselu?”- o roli formy i konwenansu w życiu społecznym. Drugi temat to refleksje po odejściu kogoś ważnego inspirowane słowami : „Z biegiem lat, z biegiem dni, ten umarł, tamtego brak…” Nowym zadaniem konkursowym była prezentacja multimedialna przedstawiająca wszechstronność twórczą Stanisława Wyspiańskiego. Na konkurs wpłynęło 67 prac ze szkół corocznie biorących udział w artystycznej rywalizacji. Jury w składzie : pani Olga Bezuch, pani Elżbieta Kern i pani Ewa Kmita przyznało:

W kategorii sceny dramatyczne lub felieton inspirowane słowami ”Trza być w butach na weselu

wyróżnienie dla: Mateusza Dwornika z Zespołu Szkół nr 1 Trzecie miejsce dla Anety Monin z Zespołu Szkół nr 5 Drugie miejsce dla Hanny Walli z Zespołu Szkół nr 3 i Sabiny Szmajduch z Zespołu Szkół nr5 Laur Wyspiańskiego zdobyła Anna Pruszyńska z Zespołu Szkół nr 1 za felieton „Słoma z butów”

W kategorii „ Z biegiem lat, z biegiem dni…” reflekcje po odejściu kogoś ważnego w moim życiu Wśród uczniów gimnazjów: Wyróżnienie otrzymuje Kamila Hasior z Zespołu Szkół nr 5 Trzebie miejsce zajął Piotr Sadło z Zespołu Szkół nr 3 Drugie miejsce należy do należy do Magdaleny Krok z Zespołu Szkół nr 5 Laur Wyspiańskiego trafia w ręce autora erudycyjnego eseju zadziwiającego szczególną dojrzałością. Gratulujemy Dawidowi Mikę z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek. Wśród uczniów Liceów: Wyróżnienia dla Hanny Walli z Zespołu Szkół nr 3 oraz Szymona Siemko z Zespołu Szkół nr 6 Trzecie miejsce dla Pauliny Jośko z Zespołu Szkół nr 6 Drugie miejsce dla Aleksandry Hyły z Zespołu Szkół nr 5 za wiersz „Najszczęśliwszy Dzień” Laury Wyspiańskiego otrzymują: Sonia Walla z Zespołu Szkół nr 3 za wiesz „Pusty rok’ oraz Nikola Rudol z Zespołu Szkół nr 6 za opowiadanie „Smok Lewandowskiego” które zachwyca pomysłem i sprawnością literacką.

W kategorii: Wszechstronność twórcza Stanisłąwa Wyspiańskiego- prezentacja multimedialna Trzecie miejsce zajął Adrian Sawko z Zespołu Szkół nr 3 Drugie miejsce otrzymują Dominika Gruszczyk z Zespołu Szkół nr 6 oraz Karolina Rochowicz uczennica Zespołu Szkół nr 3. Laur Wyspiańskiego w tej kategorii zdobył uczeń Zespołu Szkół nr 5 Krzysztofa Latosińśki. Wszystkim serdecznie gratulujemy i liczymy na ciekawe prace w przyszłorocznym VII Międzyszkolnym Konkursie o Laur Wyspiańskiego.

Szkolne eliminacje do XII Miejskiego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych odbyły się 24 lutego 2012. W zmaganiach matematycznych wzięło udział 21 uczniów klas I i II gimnazjum. Zdecydowana większość zaprezentowała naprawdę duże umiejętności. Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!!! Jednak ktoś zawsze okazuje się najlepszyJ. Tym razem najlepsi okazali się:

I miejsce Cezary Klimczuk z klasy I a II miejsce Weronika Rutka z klasy II b III miejsce Agata Wrożyna z klasy II a

Ta najlepsza trójką będzie miała zaszczyt wziąć udział w dalszych trudach XII Miejskiego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych czyli w finale, który odbędzie się w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego 9 maja 2012. Trzymamy mocno za Nich kciuki i mamy nadzieję na zwycięstwo jednego z Nich.

16 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół nr 3 odbyła się już XI edycja Miejskiego Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem była konfrontacja wiedzy chemicznej pomiędzy poszczególnymi uczestnikami. Koordynatorem konkursu była pani Marzena Sieradzan. Uczestnikami konkursu byli uczniowie : Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół nr 5, Zespołu Szkół nr 6. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Laureatem tegorocznego konkursu chemicznego została Weronika Rajwa reprezentująca Zespół Szkół nr 6, II miejsce zdobył Łukasz Moczała uczeń Zespołu Szkół nr 1, III miejsce dla Ady Wojakiewicz z Zespołu Szkół nr 3.

Serdecznie Gratulujemy

8 marca w Zespole Szkół Nr 6 odbył się jak co roku turniej piłki nożnej halowej z okazji Dnia Kobiet. Również jak co roku kończymy na I miejscu. oto skład : Żak Weronika - król strzelców zawodów, Dusza Weronika, Grzyb Laura, Kuczyńska Natalia, Rotkegel Anna, Woroniecka Natalia, Gabzdyl Ewelina, Dziergas Daniela, Michalik Krystyna

Dzień później ,a więc 9 marca w tej samej szkole odbyły się Mistrzostwa Miasta Jastrzębie-Zdrój w piłce siatkowej również dziewcząt. 2 lata z rzędu byliśmy Mistrzyniami w kategorii LO w tym roku się nie udało i przegraliśmy w finale z ZS 2. Oto skład : Dusza Weronika, Żak Weronika, Misiewicz Elżbieta, Lazar Anna, Gargula Klaudia, Brzeska Aleksandra, Raźniewska Kamila, Drużga Alicja, Grzyb Laura

12 marca na lodowisku Jastor odbyły się drużynowe zawody w łyżwiarstwie szybkim dla gimnazjów dziewczęta: Antos Magdalena, Suligowska Roksana, Ryszka Lucyna, Czarniak Joanna, Zator Sandra, Jędrzejewska Karolina. Wyjeździły 3 miejsce

Chłopcy: Surzyn Marcin, Flis Albert, Liszok Michał, Wywiał Arkadiusz, Frychel Bartosz wyjeździli 2 miejsce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnych eliminacjach do XII Miejskiego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum. Organizacji konkursu patronuje Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju oraz Wydział Edukacji. Eliminacje szkolne odbędą się w Naszej Szkole 24 lutego 2012 ( piątek), wszystkie osoby chętne do zmagań na szczeblu szkolnym proszę o jak najszybsze zgłoszenie chęci udziału u swojego nauczyciela matematyki lub bezpośrednio u szkolnego koordynatora konkursu mgr inż. Sonii Szpyra.

 Warto być Dobrym 

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Warto być Dobrym”. Akcja "Warto Być Dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat.

Kampania ta realizowana jest w szkole, bo to miejsce największej aktywności młodzieży, oraz przestrzeń gdzie dokonuje się wymiana poglądów o świecie rzeczywistym. To nie tylko miejsce zdobywania wiedzy lecz środowisko gdzie kształtują się postawy młodych ludzi.

Głównym elementem akcji jest konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, który każda szkoła prowadzi samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną - rowerem górskim.

Akcja wymyślona i organizowana przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", została zainicjowana 10 lat temu w śląskich szkołach. W roku szkolnym 2011/2012, wprowadzona zostaje nowa, rozbudowana formuła i zwiększony zasięg do 1500 placówek, będących członkami Stowarzyszenia. Daje to grupę 500 000 dzieci i ok 1 000 000 rodziców.

Więcej informacji na stronie pod adresem http://www.wartobycdobrym.pl/

27 stycznia nasz szkolny kabaret „Zgrywus" razem z opiekunką panią S. Wuwer, wybrał się z wizytą do Przedszkola nr 21 w Jastrzębiu. Grupa zaprezentowała przedstawienie pt. "Bajki Babuni", w którym wykorzystano scenariusz autorstwa Izy Musztyfagi i Karoliny Boruszki, uczennic klasy III d. Spektakl był parodią czterech znanych baśni(takich jak : „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków" , „Kopciuszek" oraz „Jaś i Małgosia"). Przedszkolaki uważnie śledziły przebieg przedstawienia i żywo reagowały. Na zakończenie wypowiedziały się na temat ulubionej postaci lub sceny. Największą popularnością cieszyła się postać Wróżki (z części opartej na "Kopciuszku"). Całe zdarzenie uczczono wspólnymi zdjęciami. W imieniu kabaretu - Ola Knopik

20 stycznia 2012 odbył się w naszej szkole etap szkolny Miejskiego Konkursu Matematycznego uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Jastrzębiu-Zdroju. W konkursie uczestniczyło12 uczniów klas I i II LO. Wszyscy uczestnicy napisali pracę na wysokim poziomie.

I miejsce zajął Bartosz Antończyk z klasy I C LO,

II miejsce ex aequo Anna Lazar z klasy I C LO oraz Paweł Janeta z klasy II B LO,

III miejsce Iwona Kąsek z klasy I C LO.

Trójka z najlepszymi wynikami weźmie udział w Finale konkursu, są to Bartosz Antończyk, Anna Lazar oraz Paweł Janeta. Finał odbędzie się 29 marca 2012r w Zespole Szkół Nr 1, ponieważ uczeń tej szkoły wygrał konkurs w roku ubiegłym. Miejmy nadzieję, że zaszczyt organizacji finału konkursu w roku 2013 przypadnie Naszej szkole. Serdecznie Gratulujemy wszystkim i trzymamy kciuki za finałową trójkę.

Nauczyciele języków obcych: Prowadzili koła zainteresowań oraz koła wyrównawcze,Przygotowywali z uczniami projekty gimnazjalne,Przygotowywali uczniów do konkursów językowych i krajoznawczych, Brali udział w przygotowaniu, przeprowadzeniu oraz sprawdzaniu próbnych egzaminów maturalnych i gimnazjalnych, Brali udział w przygotowaniu kalendarza działań promujących szkołę. Pierwsze otwarte dni językowe dla szkół podstawowych zorganizowane zostały w dni próbnych egzaminów gimnazjalnych. W ramach dni języków zorganizowano dla gości quizy, gry językowe, konkurs karaoke, prezentacje multimedialne projektów realizowanych w szkole, a następnie uczestnicy otrzymali zorganizowane przez nauczycieli upominki. Przygotowali doroczny konkurs na kartkę bożonarodzeniową, a prace wyróżnione zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami zorganizowanymi przez nauczycieli (p. Duda, p. Duk-Bochnak),Zorganizowali tygodniowy wyjazd młodzieży do niemieckiego miasta Ibbenbüren, wraz z przedstawicielami UM. Wyjazd ten jest kontynuacją partnerskiej współpracy z Kaufmännische Schulen Tecklemburgerland (p. Duda, p. Zozworek). Projekt dot. międzynarodowej współpracy szkół w ramach programu Comenius. P. Duda, p. Zozworek oraz p. Bugaj brali udział w pierwszym spotkaniu przedstawicieli szkół partnerskich Lachendorf (Niemcy), gdzie zaplanowano działania i wyjazdy na najbliższe lata, Współpracowali z wydawnictwami językowymi (Oxford, Egis, LektorKlett), dzięki którym mogli zorganizować bezpłatne egzemplarze podręczników dla uczniów w ciężkiej sytuacji materialnej oraz materiały dodatkowe w postaci plakatów, książek do biblioteki, słowników oraz innych materiałów dodatkowych. Nauczyciele języka angielskiego pozyskali również dla szkoły sprzęt multimedialny (rzutnik, tablica interaktywna). Wraz z wydawnictwem Oxford zorganizowano szkolenie dla nauczycieli języków obcych (p. Karwath),Brali udział w szkoleniach i konferencjach organizowanych w szkole oraz poza nią, np. w konferencji zorganizowanej przez OKE Jaworzno dot. egzaminów gimnazjalnych „Badanie diagnostyczne uczniów III klas gimnazjum – ocenianie holistyczne prac i analiza wyników badania” (p.Karwath, p.Duda, p.Zawadka, p.Zozworek),w szkoleniach : „Egzamin gimnazjalny z języka angielskiego - kryteria oceny tekstów użytkowych w praktyce”, „Ustny egzamin maturalny 2012 w praktyce”, „Oxford English online - krok po kroku”, „What's up with the new gimnzjum exam?” (nauczyciele języka angielskiego), w kursie na egzaminatora gimnazjalnego organizowanym przez OKE Jaworzno (p. Zawadka, p .Karwath, p. Zozworek), w konferencji w Warszawie ,,Program Unijny Comenius – Współpraca szkół” (p. Duda), w konferencjach w Katowicach dot. programów Comenius i Reggio (p. Bugaj, p. Karwath), w warsztatach szkoleniowych „Wykorzystywanie elementów metody werbo - tonalnej w terapii dziecięcej z zaburzonym rozwojem mowy” w poradni neurologopedycznej EDULOGMED (p. Duk-Bochnak), w kursie kwalifikacyjnym „Zarządzanie Oświatą” (p. Zawadka, p. Duda)Brali udział w pracach komisji konkursowych np. w ZS nr 1 (p. Bugaj),Współpracowali z samorządem uczniowskim (opiekun – p. Bugaj) i Radą Rodziców.

1. HANNA WALLA UCZENNICA KLASY III C LO – OTRZYMAŁA STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW.

2. CEZARY KLIMCZUK UCZEŃ 1 A GIMNAZJUM ZAKWALIFIKOWAŁ SIĘ DO II ETAPU REJONOWEGO PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z MATEMATYKI; 3. KAROLINA ROCHOWICZ UCZENNICA KLASY 3A GIMNAZJUM ZAKWALIFIKOWAŁA SIĘ DO II ETAPU REJONOWEGO PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z BIOLOGII; 4. BARTOSZ ANTOŃCZYK – ZOSTAŁ FINALISTĄ KONKURSU „POWSTANIA ŚLĄSKIE 1919-1921” ORGANIZOWANEGO PRZEZ WOM W KATOWICACH; 5. NASI UCZNIOWIE ODNIEŚLI WIELE SUKCESÓW W ZAWODACH SPORTOWYCH: LICEUM - BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – DZIEWCZĘTA I MIEJSCE - BIEGI PRZEŁAJOWE – DZIEWCZĘTA III MIEJSCE

GIMNAZJUM:

- PŁYWANIE - DZIEWCZĘTA II MIEJSCE

- PŁYWANIE INDYWIDUALNIE:

• SZUTER SANDRA - I M. 100 M. W STYLU DOWOLNYM • WDOWIAK SYLWIA - I M. 50 M. W STYLU DOWOLNYM • BIBROWSKA DOMINIKA - II M.100 M W STYLU . KLASYCZNYM • PAWLIK AGATA - II M. 50 M W STYLU . KLASYCZNYM • MIKUŁKA MARCELA - II M. W STYLU 100 M. GRZBIETOWYM • RUTKA WERONIKA - I M. 50 M. W STYLU GRZBIETOWYM • OSIADACZ ANNA - I M. 50 M. W STYLU MOTYLKOWYM • MARCHEWKA PIOTR - II M. W STYLU 100 M. DOWOLNYM • KLIMCZUK CEZARY - II M. 50 M. W STYLU MOTYLKOWYM • WOŁOWSKI ADAM - II M. 50 M. W STYLU KLASYCZNYM

6. JASEŁKA PRZYGOTOWANE PRZEZ NASZĄ MŁODZIEŻ ZDOBYŁY I MIESCE W XV MIĘDZYNARODOWYM PRZEGLĄDZIE WIDOWISK BOŻONARODZENIOWYCH „RADLIŃSKIE BETLEJKI”;

7. SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO NOWYCH PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH: • „ SZKOŁA NOWYCH TECHNOLOGII”; • „SZKOŁA PEŁNA ZASOBÓW”; • „COMENIUS”; ORAZ NADAL REALIZUJE PROJEKTY „PARTNERZY W NAUCE”; „LEPSZA SZKOŁA”; „SESJE Z PLUSEM”;

8. WE WRZEŚNIU ODBYŁ SIĘ IV FESTIWAL NAUKI „ŁADUNKI WOKÓŁ NAS”; 9. W LISTOPADZIE ODBYŁ SIĘ PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY 10. W GRUDNIU ODBYŁ SIĘ PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY (PRZEPROWADZONY PRZEZ INSTYTUT BADAŃ EDUKACYJNYCH) 11. PRZYGOTOWANO I PRZEPROWADZONO TESTY DIAGNOZUJĄCE PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO DLA KLAS II GIMNAZJUM ORAZ KLAS II LO 12. TYGODNIOWY WYJAZD MŁODZIEŻY DO NIEMIECKIEGO MIASTA IBBENBÜREN 13. ODBYŁY SIĘ KONKURSY SZKOLNE:

Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI DLA KLAS LO W RAMACH „TYGODNIA DLA OSZCZĘDZANIA”

SZKOLNY FESTIWAL TEATRALNY:

- I MIEJSCE ZAJĘŁA KLASA 3A GIMNAZJUM - II MIEJSCE ZAJĘŁĄ KLASA 2A GIMNAZJUM - III MIEJSCE ZAJĘŁA KLASA 2C GIMNAZJUM

„ZOSTAŃ MISTRZEM ORTOGRAFII”

ZWYCIĘZCAMI KONKURSU ZOSTALI: EWA MYŚLIWIEC Z KL. IIIA GIMNAZJUM ORAZ EX AEQUO DANIELA DZIERGAS Z KL. IA LICEUM I HANNA WALLA Z KL. IIIC LICEUM

„KONKURS NA PLAKAT WYBORCZY”

I MIEJSCE ZDOBYLI: KAROLINA BORUSZKA Z III D GIMNAZJUM, LIWIA MICHALCZEWSKA I ANNA NIEDŹWIEDŹ Z 2C LO,

„KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ”

14. MŁODZIEŻ UCZESTNICZYŁA W WYCIECZKACH PRZEDMIOTOWYCH:

WYKŁADY Z FIZYKI NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

LEKCJA W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIELEKCJA WOK-U W CIESZYNIE

15. NAUCZYCIELE PROWADZILI KOŁA PRZEDMIOTOWE, NA KTÓRYCH PRZYGOTOWYWANO MŁODZIEŻ DO EGZAMINU MATURALNEGO I GIMNAZJALNEGO, DO KONKURSÓW PRAEDMIOTOWYCH ORAZ ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE;

16. ORAZ KOŁA ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA UCNIÓW:

SKS-Y (TAŃCE, PIŁKA SIATKOWA,KOSZYKOWA,NOŻNA);

KOŁA TEATRALNE

KOŁO MUZYCZNE

 Radlińskie Betlejki

 
W dniach 10-12 stycznia 2012 roku w Radlinie odbył się XV Międzynarodowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych "Radlińskie Betlejki". Nasz wokalny zespół "Ab Ovo" pod opieką p. M. Czulak zaprezentował swoje przedstawienie jasełkowe pt. "Gdy Ty zawiedziesz to zbawi ich kto?". Podczas konkursu mieliśmy okazję obejrzeć wiele ciekawych spektakli, przygotowanych przez dzieci i młodzież w różnych kategoriach wiekowych. Było wśród nich wiele innowacyjnych pomysłów, takich jak: pantomima, teatr cieni, czy też tradycyjna jasełkowa szopka. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasz zespół wywarł na jury największe wrażenie i zostało nam przyznane pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy aparat fotograficzny.

Projekty

Projekt unijny

ue

_____________________

Program Operacyjny

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com