2011-01-10

Jastrzębski Przegląd Jasełek

Listopad i grudzień były miesiącami wzmożonej pracy nad jasełkami p.Moniki Czulak i katechetów. Nie trzeba dodawać, iż nic byśmy nie zrobili bez pełnej oddania i zapału młodzieży, która i tym razem nas nie zawiodła. W tym roku Komisja obejrzała nasze przedstawienie 10 grudnia, no i się spodobało! W Jastrzębskim Przeglądzie Jasełek zajęliśmy I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i dlatego mogliśmy się zaprezentować szerszej publiczności na finale tegoż przeglądu 16 grudnia w kinie „Centrum". Oczywiście również uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rodzice i członkowie Związku Sybiraków oglądali tegoroczne jasełka zatytułowane „Czas na miłość". Pozostaje nam żywić nadzieję, że trud włożony w przygotowanie przedstawienia zaowocował chwilą zadumy nad życiem, w którym właśnie czasu na miłość nie powinno zabraknąć

Miejskie biegi łyżwiarskie

14 lutego 2011r odbyły się miejskie biegi łyżwiarskie szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców. Dziewczęta zdobyły II miejsce w składzie: Katarzyna Tyc III d, Alicja Flis III b, Magdalena Antos II f, Roksana Suligowska II f . Natomiast chłopcy uplasowali się na IV pozycji w składzie: Artur Sapija III e, Michał Liszok II e, Sebastian Mól I d, Jakub Chmielewski II d.

VII Festiwal Teatralny

W dniach od 8 do 11 lutego 2011 w naszej szkole odbył się VII Festiwal Teatralny. W czasie tegorocznej edycji zaprezentowało się 5 klas.

Jury obejrzało spektakle:

1. „Romeo i Julia" – klasa 1e wych. S. Wuwer

2. „Sąd na książką" – klasa Ic wych. M. Czulak

3. „Kabareton" – klasa 1a wych. E. Kern

4. „Balladyna" – klasa 1b wych. K. Jewiak

5. „Sen nocy letniej " – klasa 2a wych. O. Bezuch.

Zespoły klasowe, przygotowując spektakl wykorzystały wszystkie środki wyrazu teatralnego: scenografię, plakaty, muzykę oraz stroje. Członkowie komisji dostrzegli rozwój talentów u młodych aktorów.W tym roku komisja postanowiła przyznać wyróżnienia indywidualne

–  dla aktora Dominika Cebuli, za zaprezentowanie postaci „Ireneusza Krosnego'',

- dla aktora Pawła Wysłuchy z kl. 2a za zagranie postaci „Puka" oraz

- uczennicy kl. 2a Eweliny Kwiatkowskiej za wcielenie się w rolę „Tytani".

I miejsce jurorzy przyznali klasie 2a za przedstawienie „Sen nocy letniej" Wiliama Szekspira. Doceniono pełny profesjonalizm w przygotowaniu spektaklu: wspaniałą grę aktorską, scenografię, plakat, muzykę oraz maskotkę spektaklu – żywego królika.

II miejsce przyznano ex aequo klasie 1a, za umiejętność rozśmieszenia publiczności w „Kabaretonie" oraz klasie 1c, która zaprezentowała spektakl pod tytułem „Sąd nad książką".Występ uczniów klasy 1c udowodnił publiczności potrzebę czytania książek.

Pozostałym klasom dziękujemy za udział w festiwalu, życzmy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

I Miejski Matematyczny Maraton Maturzystów

3 marca w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego odbył się I Miejski Matematyczny Maraton Maturzystów miasta Jastrzębia - Zdroju. W maratonie wzięło udział 10 drużyn reprezentujących szkoły naszego miasta: ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3, ZS nr 5, ZS nr 6, ZSH. Nasza reprezentacja to uczennice klasy 3B LO:

Anna Nowacka,

Katarzyna Felska,

Aleksandra Sitarska.

Maraton Maturzystów sprawdzał wiadomości i umiejętności określone w standardach wymagań egzaminacyjnych w zakresie podstawowym. Uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte z poprawną jedną odpowiedzią i wielokrotnego wyboru, zadania otwarte krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Razem mieli do rozwiązania 160 zdań w ciągu 4 godzin.

Która z drużyn wywalczyła dla swojej szkoły puchar Prezydenta Miasta, dowiemy się 6 kwietnia podczas finału VIII Miejskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Jastrzębiu - Zdroju.

Chemiczne potyczki

Dnia 15 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu - Zdroju odbyła się X edycja Międzyszkolnego Konkursu Chemicznego pod hasłem "Chemiczne potyczki", którego koordynatorem była Pani Marzena Sieradzan. Konkurs miał na celu umożliwienie konfrontacji poziomu wiedzy chemicznej poszczególnych uczestników jak i zespołów szkolnych oraz rozwijanie zainteresowań chemią wśród szerokiego grona uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Tegorocznym laureatem konkursu została Marta Cyl z Zespołu Szkół Nr 5,

II Miejsce zajęła Martyna Ledwoń z Zespołu Szkół Nr 5, a miejsce III przypadło uczniowi Zespołu Szkół Nr 6 - Patrykowi Szatkowskiemu. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Jastrzębie - Zdrój oraz Radę Rodziców Zespołu Szkół Nr 3.

II Miejski Konkurs Geograficzny dla uczniów gimnazjum.

W czartek 12 maja 2011 odbył się II Miejski Konkurs Geograficzny dla uczniów gimnazjum. Spośród ponad 50ciu uczestników najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce - Sabina Szmajduch Gimnazjum nr 1

II miejsce - Bartosz Antończyk Gimnazjum nr 4

Piotr Wawrzyczek Gimnazjum nr 3

III miejsce - Wiktoria Janecka Gimnazjum nr 6

Monika Kulig Gimnazjum nr 6

GRATULUJEMY!

Globtrotter w ZS 3

Tradycją szkoły stało się już organizowanie Międzygimnazjalnego Konkursu o tytuł "Globtrottera", .Tematyka zawsze związana jest z dwoma stolicami: Berlinem i Paryżem. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na dwa zakresy tematyczne : kulturę i zabytki w/w stolic.

Podziwiać należy uczniów gimnazjów,którzy zdecydowali się na udział w konkursie, temat był bowiem bardzo obszerny, a zatem i wiadomości do opanowania sporo. Każde zgłoszone gimnazjum reprezentowała para uczniów, którzy wspólnie mogli odpowiadać na pytania i rozwiązywać zagadki puzzlowe. Pierwsze miejsce zajęły reprezentantki Gimnazjum nr 4 w składzie : Adrianna Płuciennik oraz Kamila Raźniewska, wysokie drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 11 w składzie : Aleksandra Urbańczyk oraz Sławomir Stawarczyk, trzecie miejsce zdobyły uczennice Aleksandra Głogowska oraz Beata Matyja reprezentujące Gimnazjum nr 9. Doceniając ogromną pracę włożoną przez uczestników w przygotowanie się do konkursu organizatorzy przewidzieli nagrody nie tylko dla zwycięzców lecz również drobne upominki dla pozostałych uzcniów. Dziękujemy opiekunom zgłoszonych uczniów za przygotowanie swoich podopiecznych do konkursu : p.Izabeli Duk-Bochnak, p.Annie Leszko, p.Katarzynie Madekszy, p.Małgorzacie Frajhofer, p.Magdalenie Błachut- Wiśniewskiej. Organizatorzy : p.Lucyna Duda,p.Izabela Duk-Bochnak,p.Katarzyna Madeksza W tym roku organizatorzy zdecydowali się na dwa zakresy tematyczne: kulturę i zabytki w/w stolic.

Podziwiać należy uczniów gimnazjów ,którzy zdecydowali się na udział w konkursie, temat był bowiem bardzo obszerny, a zatem i wiadomości do opanowania sporo. Każde zgłoszone gimnazjum reprezentowała para uczniów, którzy wspólnie mogli odpowiadać na pytania i rozwiązywać zagadki puzzlowe.

Pierwsze miejsce zajęły reprezentantki Gimnazjum nr 4 w składzie: Adrianna Płuciennik oraz Kamila Raźniewska, wysokie drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 11 w składzie: Aleksandra Urbańczyk oraz Sławomir Stawarczyk, trzecie miejsce zdobyły uczennice Aleksandra Głogowska oraz Beata Matyja reprezentujące Gimnazjum nr 9. Doceniając ogromną pracę włożoną przez uczestników w przygotowanie się do konkursu organizatorzy przewidzieli nagrody nie tylko dla zwycięzców lecz również drobne upominki dla pozostałych uczniów. Dziękujemy opiekunom zgłoszonych uczniów za przygotowanie swoich podopiecznych do konkursu: p.Izabeli Duk-Bochnak, p.Annie Leszko, p.Katarzynie Madekszy, p.Małgorzacie Frajhofer, p.Magdalenie Błachut-Wiśniewskiej. Organizatorzy : p.Lucyna Duda, p.Izabela Duk-Bochnak, p.Katarzyna Madeksza

Projekty

Projekt unijny

ue

_____________________

Program Operacyjny

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com