2010-06-01

Nasi górą

Awans do zawodów wojewódzkich. 28 maja odbyły się Rejonowe Zawody Piłki Plażowej w której nasze dziewczyny: Ela Misiewicz i Weronika Dusza pod opieką p. Zysko okazały się bezkonkurencyjne. Pokonując ZS nr 6 dostały się do zawodów wojewódzkich w których godnie będą reprezentowały ZS nr 3 i region. Będziemy trzymać kciuki za dalsze sukcesy.

II Festiwal Nauki "Sztuka latania"

Festiwal rozpoczął się wykładem Pana Eugeniusza Piechoczka na temat latania, samolotów śmigłowców i przygotowaniem pilotów. Pan Piechoczek omówił podstawowe kwestie fizyczne, odpowiadające na pytanie „W jaki sposób nawet bardzo ciężkie maszyny unoszą się w powietrzu?" oraz przedstawił kilka typów maszyn. Opowiedział w jaki sposób można zdobyć licencję pilota, jak wygląda przygotowanie do lotów oraz przedstawił dokumenty, jakie należy posiadać w czasie lotu.

Po wykładzie wszyscy rozeszli się do sal lekcyjnych na warsztaty praktyczne, na których wykonywano trzy zadania. Były to: budowa balonu (z materiałów biurowych), poduszkowca (z płyty CD oraz balonu) oraz rakiety (z gazet, taśmy oraz wyrzutnia z butelki po napojach i rurki). Po zbudowaniu w/w „maszyn" należało sprawdzić ich użyteczność, co też robiono wystrzeliwując rakiety na korytarzu.

Na zakończenie wszyscy ponownie pojawili się na sali gimnastycznej. Tym razem prezentację przedstawili nasi koledzy z klas II liceum: Joachim Kubieniec, Rafał Frydrych oraz Piotr Władysławski. Ostatnią częścią festiwalu był lot dużych balonów, wykonanych przez uczestników projektu. Ze względu na złą pogodę balony zostały puszczone w sali gimnastycznej.

Do wnętrza balonów wpuszczano ciepłe powietrze wytwarzane za pomocą suszarek do włosów. Wszystkie balony uniosły się, jednak najszybciej i najwyżej (pod dach sali gimnastycznej) uniósł się balon grupy chłopców z klasy 1 C liceum. Suszarek służących do podgrzewania powietrza było dużo.....tak dużo, że spowodowało to w konsekwencji "wybicie korków" pod koniec imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy w zakładce Galeria (Z życia szkoły).

Czekamy teraz na III Festiwal, który będzie poświęcony dźwiękom.

Dzień sportu

Dnia 1 czerwca w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego - Dzień Sportu. Mimo niesprzyjającej pogody w zmaganiach sportowych udział wzięły wszystkie klasy gimnazjalne. Klasy wystawiły przedstawicieli do czterech konkurencji:

• rzut do kosza

• uderzenie piłki stopą

• wyścig rzędów i

• pływanie.

W rzucie do kosza najlepszą okazała się drużyna kl.3b w składzie:

Arleta Wyroślak , Wioleta Janik, Kamil Borodziej, Bartek Chodkowski

II miejsce zajęła drużyna z klasy 2f

III miejsce – drużyna z kl. 1f

W uderzeniu piłki stopą – najskuteczniejszą drużyną została klasa 2b w składzie:

Alicja Flis, Natalia Michalak, Bartłomiej Bukała i Jacek Matyjasek

II miejsce zajęli uczniowie z kl. 2d

III miejsce – klasa 1d.

W wyścigach rzędów najszybsi okazali się uczniowie z klasy 3a:

Weronika Żak, Marta Cebula, Bartosz Karnas i Dawid Zator.

II miejsce – kl.3e

III miejsce – kl.2c

Najlepszymi pływakami została drużyna klasy 2b w składzie:

Daria Sienkiel, Natalia Michalak, Piotr Bracha i Bartłomiej Bukała

II miejsce zajęła drużyna z klasy 1d

III miejsce – klasa 3b.

Najbardziej usportowioną klasą została klasa 3b, która w ogólnej klasyfikacji zajęła I miejsce.

II miejsce zajęła klasa 1d

III miejsce – klasa 1f

IV miejsce – klasa 2b.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone medalami, a najlepsze klasy pucharami i słodyczami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom.

Dzień Otwarty w Szkole Policji w Katowicach

Klasa 1A (policyjna) 11.06.2010 r. odwiedziła Szkołę Policji w Katowicach. Dzień Otwarty jest wielką atrakcją dla gości, gdyż jest to niepowtarzalna okazja, aby przyjrzeć się z bliska, jak wygląda kształcenie przyszłych policjantów. Katowicka szkoła jest jedyną tego typu placówką w południowej Polsce. O imponującym zakresie szkoleń można dowiedzieć się z atrakcyjnie opracowanej strony internetowej www.katowice.szkolapolicji.gov.pl. My obejrzeliśmy efekty żmudnych ćwiczeń i pilnej nauki. A było na co popatrzeć, chociaż nieco przeszkadzał tłum czekających na kolejne pokazy i – przede wszystkim – ogromny upał. Jako grupa już wtajemniczona (z racji kontaktów z jastrzębską KMP) mogliśmy fachowym okiem i bez nadmiernych emocji ocenić profesjonalizm pokazów na strzelnicy czy magię daktyloskopii. Podobała nam się defilada, pokazy umiejętności psów i koni. Rozerwaliśmy się w czasie koncertu orkiestry dętej, a wygłodniali wzmocnili się grochówką.

Michał – pasjonat lotnictwa – zapędził nas na lądowisko helikopterów. Musieliśmy go powstrzymywać przed dołączeniem do patrolu! Udało się, nie odleciał.

Od przyjazdu na miejsce czuliśmy się bardzo swojsko, w dużej mierze dzięki temu, że naszym opiekunem był ... Tomek, absolwent naszego liceum, niezapomniany Pan Młody z inscenizacji fragmentów „Wesela" przedstawionych w czasie uroczystości nadania szkole imienia. Albo ten świat jest taki mały, albo ... Nasi są wszędzie!

Miło byłoby, gdyby za parę lat przewodnikiem był ktoś z tegorocznej IA.                                                                    Autor: Ewa Kmita

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 7 kwietnia w hali Omega. W miejskim etapie, wzięło udział pięć szkół gimnazjalnych i siedem szkół podstawowych. Uczestnicy rozwiązywali test "wielokrotnego wyboru" z przepisów ruchu drogowego,następnie sprawdzono umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,a na torze przeszkód sprawdzono ich umiejętności jazdy na rowerze. Główną nagrodą dla zwycięzców indywidualnych były rowery górskie. Najlepszym z gimnazjalistów okazał się Paweł Janeta z naszego gimnazjum. który tor przeszkód pokonał bezbłędnie. Zwycięzcy poszczególnych drużyn otrzymali puchary i dyplomy. Uczestnicy otrzymali też nagrody rzeczowe.

Klasyfikacja szkół gimnazjalnych:

I. G. nr 11

II. G. nr 4 – Paweł Janeta, Rafał Dunaj, Krzysztof Pojda

III. G. nr 8

Pawłowi i całej drużynie oraz pani Elżbiecie Gawrońskiej, która przygotowywała chłopców do Turnieju - gratulujemy!

Armia Krajowa i Powstanie Warszawskie

Dnia 24 marca 2010r odbył się w naszej szkole "Szkolny Konkurs wiedzy o Armii Krajowej i Powstaniu Warszawskim" zorganizowany przez panią mgr Marię Rudowską.

Najlepszymi w Liceum Ogólnokształcącym okazali się:

Piotr Władysławski z klasy IIA

Ewelina Pachucka z klasy IIIA

Maria Pietryło z klasy IIIA

Natomiast w Gimnazjum:

I miejsce - Aleksandra Trzebuniak z klasy IIIa

II miejsce - Kinga Kołtun z klasy IIIg

III miejsce - Grzegorz Władysławski z klasy IIc.

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!

Projekty

Projekt unijny

ue

_____________________

Program Operacyjny

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com