2008-12-02    

Wyniki V Szkolnego Festiwalu Teatralnego         

28 listopada podczas obchodów "Dnia Patrona" ogłoszono wyniki V Szkolnego Festiwalu Teatralnego. Jury w składzie: p .dyr. W. Brzykcy, p. dyr. E. Mentel, mgr M. Czarnecka, mgr M. Lemańska oraz uczniowie Natalia Trachimaniuk i Kamil Saganiak, przyznało następujące wyróżnienia i nagrody. I miejsce i nagrodę 300 zł dla klasy 3d za przedstawienie "Escape" II miejsce i nagrodę 200 zł dla klasy- 2a za przedstawienie "Zoloty"- 2d za sztukę "Andromacha" III miejsce i nagrodę 100 zł dla klasy 1e za przedstawienie "Bogowie Olimpu" Wyróżniono także autorów dwóch scenariuszy:- Ewę Pisarczyk (kl 3d) za scenariusz do sztuki "Escape"- Marcina Barczyka (kl 2a) za scenariusz do sztuki "Zoloty" Dyplomy otrzymali też najlepsi aktorzy Festiwalu:- Martyna Kwiatkowska- Małgorzata Siwczak- Bianka Łuciów- Alicja Kuboszek- Kacper Subert- Bartosz Wojsa więcej zdjęć w galerii

Lekcja świąteczna w Przedszkolu nr6         

Dnia 18. grudnia uczennice klasy IIIa z gimnazjum przygotowały lekcję świąteczną w języku angielskim dla grupy sześciolatków z Przedszkola nr6. Dzieci przystroiły choinkę, jednocześnie powtarzając kolory w języku angielskim. Układały puzzle, robiły choinki z papieru oraz bawiły się w "głuchy telefon". Na koniec każde dziecko otrzymało "cracker" z małym upominkiem w środku. Dzieci najbardziej zaskoczyły nas, gdy zaśpiewały po angielsku piosenkę "We wish you a Merry Christmas". Grupa sześciolatków okazała się ambitna i zdolna a uczennice gimnazjum były zachwycone. Na uwagę zasługuje zaangażowanie, radość, otwartość i uśmiech Maluchów. Taka lekcja to dla nich, jak i dla młodzieży ciekawe doświadczenie i jeszcze jeden sposób, by pokazać, że nauka języka może być zabawą. Dziękujemy dzieciom z przedszkola za to, że mogłyśmy spędzić z nimi tak cudowny przedświąteczny czas.

2008-11-18    

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI        

17-21 LISTOPADA 2008 ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Zapraszamy uczniów do konkursów : 1. "Przedsiębiorczość bez tajemnic" - test wiedzy ekonomicznej (20.11.2008 -czwartek godz.13.30) 2. "Mój biznes" - pisemny pomysł na własną działalność gospodarczą. Opis powinien zawierać hasło przewodnie firmy , przedmiot jej działalności oraz atuty oferty w walce z konkurencją. Prace można składać do 21 listopada u p. P. Trzetrzelewskiej.

W tym roku mija 5 lat od nadania szkole imienia Stanisława Wyspiańskiego         

Trwają przygotowania związane z obchodami Dnia Patrona. Młodzież gimnazjum weźmie udział w warsztatach artystycznych połączonych z konkursami na temat życia i tworczości St. Wyspiańskiego. Rozstrzygnięty też zostanie konkurs na najładniejszą gazetkę pod hasłem: "Stanislaw Wyspiański - artysta genialny". Gazetki (dowolna forma) prosimy składać w terminie do 27 listopada do nastepujących nauczycieli:- klasy I - p. Bugaj- klasy II - p. Odulinska- klasy III - p. Stanaszek W ramach obchodów święta Patrona rozpoczął sie już szkolny Festiwal Teatralny. W przeglądzie widowisk biorą udzial uczniowie gimnazjum. Dla uczniow II klas gimnazjum zaplanowano ponadto wyjście do kina "Centrum" na przedstawienie pt. "Szyfr Szekspira" Uczniowie III LO zaplanowali wyjazd do Krakowa - tam złożą kwiaty w Krypcie Zasłużonych w kościele Na Skałce, zwiedzą Muzeum Wyspianskiego i wezmą udzial w przedstawieniu przygotowanym przez artystów Teatru im. J. Słowackiego. Dla licealistow rowniez zostal pzrygotowany konkurs na temat życia i twórczości Wyspianskiego i doskonałej znajomości "Wesela". Zapraszamy do szkolnej biblioteki i na naszą stronę internetową - link Patron. Tu znajdziecie sporo materiałów, ktore pomogą Wam przygotować się solidnie do konkursów i pogłębić swoją wiedzę o naszym Patronie - wybitnym artyście okresu Młodej Polski.

V Szkolny Festiwal Teatralny        

W dniach 19 –24 listopada 2008 w naszym gimnazjum odbył się po raz kolejny Festiwal Teatralny, w którym udział wzięło 13 klas. Nasi gimnazjaliści wykazali się pomysłowością i zadbali, by ich przedstawienia były w pełni profesjonalne. Pamiętali o strojach z epoki, scenografii, efektach dźwiękowych, dali popis gry aktorskiej. Powstały także specjalnie na tę okoliczność scenariusze autorstwa uczniów gimnazjum. Jury było pod wrażeniem umiejętności naszych młodych aktorów, którzy opanowali swe trudne i czasami bardzo długie role i wspaniale je odegrali.

Komisja festiwalowa obejrzała i oceniła spektakle:

1. Klasa 1a - Kopciuszek

2. Klasa 1b - 31 Jastrzębska noc kabaretowa

3. Klasa 1c - Śluby panieńskie

4. Klasa 1d - Poskromienie złośnicy

5. Klasa 1e - Bogowie Olimpu

6. Klasa 1f - Książę szuka żony

7. Klasa 2a - Zolyty

8. Klasa 2b - Zemsta

9. Klasa 2c - Kropla miłości w morzu nienawiści

10. Klasa 2d - Andromacha

11. Klasa 2e - Szkolny przegląd kabaretowy

12. Klasa 2g - Balladyna

13. Klasa 3d - Escape

Wyniki będą ogłoszone podczas uroczystości „Dnia Patrona" 28 listopada 2008 roku.

Rocznica wybuchu II wojny światowej         

1 września 2008 r. poczet sztandarowy Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego reprezentował szkołę w uroczystościach upamiętniających 69 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Poczty sztandarowe jastrzębskich organizacji społecznych, szkół, służb mundurowych i zakładów pracy w towarzystwie przedstawicieli władz miasta przemaszerowały ulicą 1 Maja pod kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie zostały złożone kwiaty pod tablicami poświęconymi obrońcom Ojczyzny. W trakcie uroczystej mszy ks. proboszcz Pudlik kazanie poświęcił znaczeniu hasła widniejącego na sztandarze kombatantów: Bóg, Honor, Ojczyzna. Odniósł się także do rozpoczynającego się roku szkolnego – była to druga, równie ważna okoliczność spotkania. Do uczniów i nauczycieli przemówił również z tej okazji prezydent miasta pan Marian Janecki. Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli pod Dom Zdrojowy, w którym miało miejsce spotkanie władz miasta z kombatantami. Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy, który w tym roku składa się z uczniów klasy IIIa LO: Pauliny Domagalik, Ewy Pawlik, Tomasza Szulca.

Projekty

Projekt unijny

ue

_____________________

Program Operacyjny

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com