25 kwietnia 2017 roku odbyła się w Zespole Szkół Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego uroczystość podsumowania II Miejskiego Konkursu Wiedzy Historycznej o Regionie pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Jastrzębie- Zdrój Anny Hetman . Miło było nam gościć zwycięzców, wyróżnionych i finalistów w trzech kategoriach – wiedzy, prezentacji multimedialnej i plastycznej oraz ich opiekunów.

         Naszymi gośćmi były również : przedstawicielka Urzędu Miasta pani Bernadeta Magiera- radna Komisji Edukacji i Polityki Społecznej, Danuta Jemioło – przewodnicząca Biura terenowego NSZZ „Solidarność”. pan Jan Planta - reprezentujący Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Marcin Boratyn z Galerii Historii Miasta oraz jak przedstawiciele Stowarzyszenia Pamięć Jastrzębska.
         Zgromadzeni mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia wystawy pamiątek i eksponatów z okresu pierwszej połowy XX wieku, a zwłaszcza tych związanych z powstaniami śląskimi w ramach przeprowadzonej przez GRH „Powstaniec” z Wodzisławia Śląskiego żywej lekcji historii. W czasie kameralnej uroczystości wysłuchaliśmy pięknej piosenki powstańczej w wykonaniu Oliwii Szerszeń, uczennicy drugiej klasy liceum.
Nagrody książkowe oraz dyplomy wręczyła pani dyrektor naszej szkoły Wioletta Brzykcy.
         Sponsorami nagród byli: Wydział Promocji Urzędu Miasta Jastrzębie - Zdrój, Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu - Zdroju, SKOK Stefczyka, Galeria Historii Miasta, Biuro Terenowe NSZZ „Solidarność”, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz Rada Rodziców ZS 3
Serdecznie gratulujemy laureatom i nauczycielom, ich opiekunom. Dziękujemy za udział w naszym finale i zapraszamy do wzięcia udziału w następnym – III Konkursie Wiedzy Historycznej o Mieście i Regionie za rok.
Piszą o Nas  Nowiny

Zobaczcie zdjęcia

Projekty

Projekt unijny

ue

_____________________

Program Operacyjny

Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW

EDU-N003493    2018/2019

www.ubezpieczeniwszkole.pl

Zobacz

Certyfikaty

 

 

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com