Zakończył się kolejny Maraton Pisania Listów w obronie praw człowieka. Całodobową akcję organizuje Amnesty International. Pierwszy raz listy pisano 12 lat temu, z inicjatywy Polaków. Teraz akcja odbywa się na całym świecie. Początek całodobowego pisania listów miał miejsce w południe 14 grudnia.

Polacy wymyślili akcję i aktywnie w niej uczestniczą. Co dziesiąty napisany list w obronie ludzi, których prawa są łamane, pochodzi z Polski. W zeszłym roku na całym świecie napisano milion osiemset tysięcy listów. Maratony mają wymierne skutki. W co najmniej jednej trzeciej przypadków, dzięki wielu listownym interwencjom, udawało się poprawić los konkretnych osób.


W tym roku pierwszy raz podczas Maratonu można było napisać list do polskich władz. Autorzy mogli się upomnieć o prawa ofiar tajnych więzień CIA oraz Romów, którym grozi wysiedlenie z nieformalnego obozowiska we Wrocławiu, a także wielu innych pokrzywdzonych na całym świecie.

Naszą szkołę podczas szlachetnej akcji reprezentowali uczniowie kl. 2c i 3a gimn.

oraz 3c LO, pod czujnym okiem p.B. Majewskiej i p.K.Szymaniec. Udało nam się wspólnie napisać ponad 80 listów !!! Udział w tej akcji powoli staje się tradycję naszej szkoły i z pewnością w przyszłym roku impreza będzie się cieszyć jeszcze większą frekwencją. 

Zdjęcia z maratonu piasania listów w galerii.

Projekty

Projekt unijny

ue

_____________________

Program Operacyjny

Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW

EDU-N003493    2018/2019

www.ubezpieczeniwszkole.pl

Zobacz

Certyfikaty

 

 

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com