20 listopada w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenie odznaczeń państwowych dla nauczycieli i zasłużonych pracowników oświaty naszego regionu.

            W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego dekoracji wyróżnionych dokonali wicewojewoda śląski Andrzej Pilot i wicekurator oświaty Dariusz Wilczak. Wśród uhonorowanych byli nauczyciele naszej szkoły.

Medalem Złotym za Długoletnią Służbę została odznaczona pani Beata Majewska. Medale Srebrne otrzymały: pani dyrektor Wioletta Brzykcy, pani wicedyrektor Ewa Mentel, pani Monika Czulak i pani Olga Bezuch.

            Pan wojewoda podkreślił rolę nauczycieli w kształtowaniu młodego pokolenia, przywołując słowa Jana Pawła II: „Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli”. Młodzież VIII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach w pięknych słowach, których motto brzmiało: „Być człowiekiem i być dla człowieka", wyraziła wdzięczność uczniów wobec tych, którzy z pasją i poświęceniem odkrywają w nich to, co najlepsze i najbardziej wartościowe.

            Gratulacje dla odznaczonych pedagogów!

Projekty

Projekt unijny

ue

_____________________

Program Operacyjny

Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW

EDU-N003493    2018/2019

www.ubezpieczeniwszkole.pl

Zobacz

Certyfikaty

 

 

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com