Nasz młody naukowiec – Dawid Mika z IIC LO uczestniczył w XXIII edycji Warsztatów Technik Prezentacji Naukowych „OAK”, czyli Obozie Atrakcyjnych Konwentykli, który odbył się w dniach 17 do 20 października 2013 roku w Obrzycku.
            Pod tą tajemniczą nazwą kryje się kilkudniowe spotkanie, podczas którego można nauczyć się, jak przekazywać wiedzę i prezentować wyniki badań naukowych. Jest to wydarzenie z wieloletnią już tradycją organizowane przez ośrodki akademickie. W tym roku warsztaty odbyły się pod patronatem Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Są one skierowane przede wszystkim do studentów, doktorantów i młodych doktorów (głównie kierunków przyrodniczych i pokrewnych), którzy chcieliby doskonalić sposoby przedstawiania planów i wyników swoich badań oraz przygotowywania publikacji  naukowych.

 

             Dawid był jedynym uczniem liceum prezentującym przygotowany przez siebie referat.  Autor w wystąpieniu pod tytułem „Pochodzenie laktacji” przedstawił aktualnie omawiane hipotezy dotyczące genezy laktacji z ich słabymi i mocnymi stronami. Na podstawie danych paleontologicznych, molekularnych, morfologicznych i embriologicznych omówił najbardziej prawdopodobny w świetle obecnego materiału dowodowego scenariusz powstania laktacji.  
          Warsztaty nie są jedynie konferencją, ale również doskonałą okazją do nawiązania licznych znajomości oraz współpracy naukowej. Prezentacje wygłaszane są w języku polskim lub angielskim. Po każdym wystąpieniu odbywa się dyskusja nad jego stroną merytoryczną. Seminaria są nagrywane, a następnie podczas sesji krytycznych analizowane przez innych uczestników i ekspertów pod kątem technicznej strony wystąpień. Gratulujemy Dawidowi wiedzy i odwagi w konfrontacji ze starszymi uczestnikami  i ekspertami z całej Polski. Jesteśmy dumni, że reprezentował w środowisku naukowym naszą szkołę.

Projekty

Projekt unijny

ue

_____________________

Program Operacyjny

Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW

EDU-N003493    2018/2019

www.ubezpieczeniwszkole.pl

Zobacz

Certyfikaty

 

 

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com