W dniu 11 października 2013 r. o godzinie 11:30 sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 3 zmieniła się w aulę czarodziejskiej szkoły, w której świętowano Dzień Gimnazjalisty. O „fantastyczną” oprawę uroczystości zadbali przedstawiciele klas drugich gimnazjum pod opieką p. Alicji Kaczorowskiej i p. Martyny Lipińskiej. Nie zawiedli również pierwszoklasiści, którzy na czas zawodów przeobrazili się w młodych adeptów sztuki magicznej. Efekty zmagań o tytuł Gimnazjalisty Roku 2013/2014 oceniało jury, w skład którego wchodzili: p. Ewa Mentel, p. Martyna Lipińska, p. Piotr Wojtan oraz Karolina Jędrzejewska.

              Obchody rozpoczęły się od prezentacji strojów, haseł i herbów poszczególnych klas. Ogromne wrażenie na jury wywarły kostiumy oraz charakteryzacja uczniów. Klasa I a na czas zmagań przyjęła intrygująco tajemniczą nazwę:RADWERRDORR, występując pod hasłem: „Szkoła to jest fajna gra. Zwyciężymy – I a!”. Uczniowie klasy I b reprezentowali szkołę „Mini Lion”, a otuchy w zmaganiach dodawało im zawołanie: „Szkoła Lwa zawsze radę da!”. Z kolei uczniowie klasy I c jako szkoła „Fairy Tail” za swoje motto obrali myśl: „W naszej szkole zdobędziesz nie tylko wiedzę, ale też przyjaciół!”. Natomiast sportowego ducha i wolę walki uczniów klasy I st podkreślało przekonanie, że: „tenis ziemny to nasze życie – wkrótce w telewizji o nas usłyszycie!”.

 

                Wszyscy reprezentanci poszczególnych klas z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych konkurencjach – wykazując się niezwykłą wiedzą w quizie o cyklu książek o Harrym Potterze; pieczołowicie komponując magiczne eliksiry z dostępnych składników; odgadując nazwy niezwykłych przedmiotów kryjących się w czeluściach „magicznego pudełka”; popisując się zręcznością jako zawodnicy quidditcha; tworząc i recytując zaklęcia; przepowiadając wspaniałą przyszłość z magicznej kuli, a nawet – poskromiwszy strach – odgadując smaki serwowanych im potraw i produktów. Walka zawodników do ostatniej chwili była niezwykle zacięta, a szanse na zwycięstwo – wyrównane.

 

                Mrożące krew w żyłach zmagania ostatecznie zakończyły się zwycięstwem klasy I b, która swój sukces świętowała razem ze swoją wychowawczynią – p. Katarzyną Jewiak. Dyplomy wręczyli uczniom specjalnie przybyli na tę uroczystość i pilnie obserwujący zawody profesorowie Hogwartu: Severus Snape oraz Alastor Moody. Podniosłego charakteru obchodom Dnia Gimnazjalisty nadało przemówienie pani dyrektor Mentel skierowane do gimnazjalistów oraz uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tym poważnym akcentem zakończyły się niecodzienne zmagania gimnazjalistów.

 

                Mamy nadzieję, że wola walki i determinacja, którymi wykazali się pierwszoklasiści, będą towarzyszyły im do ostatnich dni nauki szkolnej, a Gimnazjum nr 4 pozostanie na zawsze w ich pamięci jako miejsce pełne magii i pozytywnej energii!

Zdjęcia z imprezy w galerii.

 

Projekty

Projekt unijny

ue

_____________________

Program Operacyjny

Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW

EDU-N003493    2018/2019

www.ubezpieczeniwszkole.pl

Zobacz

Certyfikaty

 

 

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com