W dniach 19 – 21 września 2013 roku na terenie II Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się Pierwsza Ogólnopolska Konferencja Biologii Ewolucyjnej (First Polish Evolutionary Conference). Uczestniczył w niej uczeń klasy II C naszego liceum – Dawid Mika, który przedstawiał poster „Origin of avian flight – problems solved and unsolved” („Pochodzenie ptasiego lotu – problemy rozwiązane i nierozwiązane”).

 

We wrześniowym numerze popularnonaukowego biologicznego czasopisma „Wychuchol”, wydawanego przez Sekcję Popularyzacji Nauki i Koło Przyrodników Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukazał się artykuł Dawida pt. „Krótko o band-ytyzmie”, będący krytycznym omówieniem teorii niedinozaurowego pochodzenia ptaków („Band-birds are not dinosaurs”).

Konferencja pozwoliła Dawidowi nawiązać nowe ciekawe kontakty w środowisku naukowym i poszerzyć wiedzę z zakresu biologii ewolucyjnej, co jest jedną z jego pasji.

Projekty

Projekt unijny

ue

_____________________

Program Operacyjny

Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW

EDU-N003493    2018/2019

www.ubezpieczeniwszkole.pl

Zobacz

Certyfikaty

 

 

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com