Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 37 rocznicy pacyfikacji kopalni Manifest Lipcowy. Pomimo przejmującego chłodu i dnia wolnego od szkoły Zuzanna Grzegoszczyk, Klaudia Mikułka, Marta Konieczny, Kamil Charęża, Jan Kapłoński oraz Radosław Frysz wysłuchali przemówień uczestników oraz złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą tragiczne wydarzenia z 15 grudnia 1981 roku. Spotkali się również z uczestnikami pamiętnych strajków - Hieronimem Ochnio, Marianem Molskim oraz Lechem Osiakiem.
Przypomnijmy, że 15 grudnia 1981 roku siły ZOMO spacyfikowały jastrzębskie kopalnie, których załogi protestowały przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego. Na KWK Manifest Lipcowy po raz pierwszy użyto broni palnej. Na skutek ran postrzalowych obrażeń doznalo czterech górników. Wystrzelono dokładnie 57 kul. Dzień później, te same oddziały ZOMO zamordowały 9 górników na katowickiej kopalni Wujek.

Projekty

Projekt unijny

ue

_____________________

Program Operacyjny

Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW

EDU-N003493    2018/2019

www.ubezpieczeniwszkole.pl

Zobacz

Certyfikaty

 

 

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com